Are You New User

Людмила Демченко: канцелярская крыса в налоговой 24.04.2020

Людмила Демченко: канцелярская крыса в налоговой

Людмила Демченко: подельница Клименка, Насирова и прочих коррупционеров. История непотопляемости

Налоговая вздохнула – выгнали тряпками Людмилу Демченко

Гроза киевских налоговиков, коррупционер Людмила Демченко и ее схемы

Вся правда о преступлениях Людмилы Демченко в налоговой

Буквально на днях, с должности начальника ГУ ГФС города Киева была снята его руководитель –Людмила Демченко, которая с 2015 года возглавляла налоговую Киева. Про данную личность есть масса мнений, который вы сможете легко найти в прессе.

Хто така Людмила Демченко і чи місце їй в податковій? Реформа податкової проти старих кадрів

Зараз, як ніколи, українське суспільство відчуває потребу реального, а не фіктивного оновлення влади. Нових обличь потребує не тільки Верховна Рада, а й керівний склад чиновницького апарату, кістяк якого складають люди, що будували свою кар’єру будучи підлеглими біглих регіоналів і проросійських сил. Чого тільки вартує начальник Головного управління ДФС України в м. Києві Демченко Людмила Дмитрівна. Чиновниця з 24 річним досвідом роботи в податковій, не дивлячись на численні скандали, лишається на плаву, не дивлячись на революції та зміну влади.

За часів Клименка, Демченко обіймала посади заступників начальників ДПІ у Шевченківському та Печерському районах столиці. Заступник – посада хороша, адже повноважень і впливу при цьому достатньо, а відповідальності жодної, так як формально несе керівник. Шевченківський та Печерський – це райони, де зареєстрована найбільша кількість компаній в України. Це сприятливі місця для реєстрації сумнівних компаній. Податкова інспекція здатна провести лише обмежену кількість перевірок компаній за рік. Вона не здатна перевіряти більше чисто фізично, через обмежену кількість інспекторів. Маючи «свою людину» в податковій, можна не боятися перевірок та спокійно займатися «відмиванням» коштів та іншою протизаконною фінансовою діяльністю. Більше того, обіймаючи ці посади Демченко, мала б підпадати під люстрацію, проте дивним чином цього не сталося, а вона лише пішла на підвищення.

Наприкінці 2014 року Людмила Демченко стала фігурантом кримінальних проваджень за статтями «зловживання владою» та «ухилення від сплати податків». Слідство у рамках цього провадження встановило, що Людмила Демченко та ряд інших осіб «надавали послуги з прикриття фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення безготівкових коштів у готівку та укриття їх від податкового обліку та здійснення інших сумнівних фінансово-господарських операцій пов’язаних з легалізацією грошей здобутих злочинним шляхом». Мова йшла про збитки державі в розмірі 11 млн. гривень та ненадходження до держбюджету податків на суму 3,5 млн. гривень.

Також вона була фігурантом справи, суть якої полягає в уникненні люстрації, шляхом використання підроблених посвідчень Учасників бойових дій. Начебто в «фіскалі зі стажем» прокинулася громадянська свідомість і вона відправилася до зони проведення АТО в якості медсестри.

Фіктивна участь в АТО дозволила виграти час та домовитися про закриття кримінальних справ проти Демченко в 2015 році.

Очоливши київське управління ДФС Демченко відмітилася скандалом з блокуванням податкових накладних для середнього та малого бізнесу. Тоді ситуація з масовим блокуванням податкових накладних стала настільки критичною, що підприємства реального сектору економіки змушені були масово зупиняти роботу. Мова йде про майже 36% фінансових операцій.

Процес автоматичної перевірки податкових накладних, що реєструються компаніями, на предмет фіктивності та законності повернення НДС перетворився на жах для підприємців та корупційну нішу для податкової.

Недосконалим був не тільки процес автоматичної перевірки податкових накладних, через неправильність критеріїв встановлених Міністерством фінансів, а й процес доведення реальності фінансових операцій для бізнесу. В умовах нечіткості критеріїв та відмов автоматичної системи підприємці відправилися до ДФС, де їх не довелося довго вмовляти під-ти на ”пришвидшення” процесу.

Затримки через ”некорректну” роботу автоматизованої системи перевірки та поверненнся НДС були як ніколи вигідні Демченко, адже під час вимушеної паузи в її руках опинилася доля прибутку майже 300 тис. підприємств зареєстрованих в м. Києві. Автоматизована система приблизно дорівнювала повноцінній перевірці податкової, адже вимагала скан-копії усіх документів по всім транзакціям, навіть у випадку сумнівності однієї з них. Водночас, в 2016 році Людмила Демченко пережила ”люстрацію” в традиційний для чиновників та правоохоронців спосіб – відновившись після звільнення за рішенням суду. Окружний адміністративний суд Києва розглядав справу щодо Демченко без неї особисто та без представників ДФС, які виступали відповідачами та став на сторону позивача. Даний факт є абсурдним так як судом порушувалися чіткі критерії люстрації чиновників часів Януковича.

Здивування викликає декларація про доходи Людмили Демченко. Вона є традиційною для депутатів та чиновників високого рангу – декларант не володіє майже нічим, навіть не має жодної гривні готівкових коштів, проте має успішного та багатого чоловіка. Що ж, наша радість за Людмилу Демченко, чоловік якої приносить в сім’ю майже 4 млн. гривень офіційного доходу була би щирою, якби не декілька фактів.

За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl компанія Демченко Бориса Івановича – чоловіка Людмили Демченко, ТОВ ”БДС” зареєстрована за однією адресою з ПП ”Аудиторська фірма ”Тандем”, за адресою – м. Київ, вул. Шумського 1, оф. 116.

Основним видом діяльності ”Тандему” є “діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту та консультування з питань оподаткування”. Дивне співпадіння, враховуючи вид діяльності компанії, професійну діяльність Людмили Демченко, повний збіг в адресі розташування, сама адреса розташування – житловий будинок на столичних Березняках, без жодного натяку на офісний центр.

Цікавим є той факт, що керівник та бенефиціар ”Тандему” Людмила Князева є засновником та керівником ТОВ ”Князева девелопмент груп”, основним видом діяльності якої є будівництво житлових та нежитлових будівель.

Схема зв’язків ПП “АФ “Тандем”

Компанія зареєстрована в Дніпровському районі не випадково, це відбулося саме в той час коли Демченко працювала в Дніпровській ДПІ Києва.

Важливим є той факт, що основним видом діяльності компанії БДС – є технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів та тому подібні речі. Тоді як аналіз зовнішньоекономічної діяльності компанії з 2005 року, показує системні фінансові операції з імпорту гальки, гравію, щебеню та піску з Австрії, Німеччини та Італії. Даний факт, більше змушує думати про виведення капіталу за кордон Демченками, ніж про закупівлю унікальних матеріалів.

Чи є це випадковим збігом обставин, чи за цим ховається корупційна схема з ”вирішення питань з київським ДФС”, ще доведеться встановити.. Проте, і без цього факт перебування Людмили Демченко, недолюстрованого чиновника, підлеглої Клименко, фігуранта кримінальних справ, на посаді очільника київського ДФС є ганебним порушенням закону та неприпустимим.

Подельница Клименко и подруга Насирова Людмила Демченко плюет на закон

«Закон об очищении власти», принятый Верховной Радой в сентябре 2014 года, предполагался, не только, как расплата за совершенные противоправные деяния, но и в назидание всем, кто в будущем попытается использовать занимаемое служебное положение в личных корыстных целях.

Инициатива, рожденная Евромайданом и с восторгом подхваченная подавляющим большинством украинцев, с трудом, но обрела форму закона. Почти через 4 года после начала процесса самоочищения органов государственной власти можно с уверенностью сказать, что люстрация забуксовала на Фискальной службе Украины.

Нелюстрируемая Людмила

Людмила Демченко ─ руководитель Главного управления ГФС по Киеву не только успешно отразила попытку смести ее из кабинета, но продолжает жить не по закону, а по понятиям, установленными коррупционерами-чиновниками. Осенью 2015 года, скрипя зубами, глава Фискальной службы Роман Насиров, уступив требованиям премьер-министра Арсения Яценюка, вынужден был подписать приказ о ее увольнении с должности. Он же несколькими месяцами раньше назначил Демченко главным мытарем столицы. Окружной административный суд Киева, оперативно рассмотрев иск экс-чиновницы о незаконности ее увольнения, согласился с ее доводами. Демченко не попадает под критерии закона о люстрации. Он не распространяется на руководителей управлений ГФС и их заместителей. Людмила Демченко при Януковиче была «вечным» заместителем нескольких столичных районных управлений службы. Самому Насирову, чуть позже попавшему в грандиозный коррупционный скандал и доставленному в зал суда на носилках, в пору получать юридические консультации у своей бывшей подчиненной. Демченко по прежнему восседает в своем кабинете и свысока наблюдает на копошение каких то людишек у нее под ногами, пытающихся добиться торжества справедливости.

Рэкетир в чиновничьем обличии

Людмила Демченко работает налоговиком с 1996 года. С самого начала она попала на «передовую» сбора налогов. Первое время она курировала валютные операции в Октябрьском районном отделении. Такого района уже нет в Киеве, нет уже многих коллег Демченко, а она упорно движется по карьерной лестнице вверх. Особенно крутой подъем начался при экс-министре доходов и сборов Александре Клименко. Не дожидаясь неизбежного уголовного преследования «кассир» Януковича Саша Стоматолог сбежал из Украины. При нем Демченко кочевала между Соломенским, Шевченковским и Печерским районами Киева. Особенно ярко она проявила себя в Печерском районе, где на учете в налоговом ведомстве состояло большинство крупных украинских компаний. Пользуясь осведомленностью об их финансовом состоянии дел Демченко, как настоящий военачальник направляла в бой отряды инспекторов, беспощадно терзавших бухгалтерии. Цель нападения была двоякая. Для вышестоящих руководителей требовались отчеты о выявленных нарушениях и увеличении поступлений налогов в результате проверок, но это не главное. Бизнесмены вынуждены были откупаться от назойливой и упорной Демченко конвертами с деньгами. Непокорных ждали большие неприятности. Демченко могла аннулировать свидетельство налогоплательщика НДС по месту регистрации, тем самым полностью приостановить деятельность юридического лица. Действуя в тесном контакте с коллегами из налоговой милиции, чиновница могла парализовать деятельность компании только на основании справки, составленной консультантом. Это явное превышение полномочий. По закону для введения подобных мер необходим полноценный акт. Демченко могла засыпать непонятливых коммерсантов штрафами. Зачастую «нечестным» объявлялся их деловой партнер, а заключенные с ним сделки фиктивными и служащими для получения неправомерной выгоды. Еще проще было не принять отчетность или взять процент за регистрацию накладных.

Подобная практика существовала повсеместно и в других подразделениях налоговой службы. Махровым цветом коррупция расцвела во времена Александра Клименко. Тогда успешный бизнес «потрошился» с особым усердием. Дело дошло до того, что в 2015 году перед Романом Насировым стоял сложный выбор. На место начальника ГУ ГФС по Киеву претендовали Виктория Мальцева и Людмила Демченко, обе замешанные в уголовных деяниях, связанными с незаконным возвратом НДС. В соседней России тема возврата НДС привела к смерти в застенках юриста Сергея Магнитского и санкциям в отношении группы лиц, замешанных в тотальной коррупции. Главы московских налоговых инспекций накупили себе дорогой недвижимости в Дубае. Их украинским коллегам не удалось так широко размахнуться, но в накладе они все равно не остались. Ту же Демченко заподозрили в махинации с НДС всего лишь на 616 млн гривен. Конечно же, не российский масштаб.

Помощник нардепа-медсестра

Лишь один раз за многолетнюю службу Людмиле Демченко пришлось нервно вздрогнуть. В декабре 2014 года в ее кабинете был произведен обыск с изъятием документов и содержимого рабочего компьютера. Процессуальное действие принесло результат ─ 4,9 млн гривен, обнаруженных в ящике рабочего стола чиновницы. Следователи как раз пытались разобраться со схемами возврата НДС, но концов они так и не нашли. Демченко решила переждать тревожное время в тени. Она ушла из налоговой службы, перейдя работать помощником-консультантом народного депутата Нины Южаниной, возглавляющей профильный комитет по вопросам налоговой и таможенной политики в Верховной Раде. Нардеп ─ видный член фракции БПП еще и потому, что она возглавляет компанию «Экспресс-информ», владеющей лицензией на вещание рупора Петра Порошенко 5-го телевизионного канала. В бездействии Демченко пришлось недолго пребывать. В июне ее призвал назад председатель ГФС Роман Насиров. За это время Людмила Демченко, как и многие другие руководители подразделений ГФС, обзавелась фиктивной справкой об участии в АТО. Согласно ей Демченко в обличии сестры милосердия выносила раненых с поля боя. На самом деле во время, обозначенное в справке, она поправляла расшатанные нервы в санатории Конча-Заспе.

Ноу-хау Демченко и ее бесконечные путешествия

Во втором пришествии в фискальную службу Людмила Демченко освоила новый способ изъятия денег в свою пользу. Она курирует работу конвертационных центров. Создаются фирмы-однодневки, которые заключают договора со вполне реальными компаниями. Контракты на покупку-продажу конечно же фиктивные, но за услуги или товар расплачиваются вполне реальными гривнами. Затем происходит конвертация безналичных денег в наличные. Через структуры Людмилы Демченко таким образом прошло с 2012 по 2015 год около 20 млрд гривен. Конечно же, приходится делиться, а как иначе. В бизнесе участвуют СБУ и прокуратура, обеспечивая чиновнице чудесную «непотопляемость». За вычетом всех обязательных расходов на долю Демченко и ее ближайших партнеров приходится 12 млрд гривен. У руководителя киевских фискалов хватило ума переписать все движимое и недвижимое имущество на мужа ─ предпринимателя Бориса Демченко. Судя по его декларации обслуживание и ремонт автотранспорта, чем занимается его фирма «БСК», приносит баснословные доходы. На них семейство покупает квартиры, дома, земельные участки и автомобили. Только в одном Людмила Демченко не в силах была себе отказать. Больше всего на свете она любит путешествовать по миру. Настолько, что ее частые перемещения по земному шару легли в основу депутатского запроса члена фракции «Самопомощь» Ирины Сусловой. А как же иначе!? Только за год государственная служащая совершила больше 30 вояжей за границу. Она получила возможность любоваться красотами и историческими местами Парижа, Лиссабона, Мадрида, Дубаи, Цюриха, Антальи, Барселоны, Берлина, Аликанте, Вены, Бангкока, Тель-Авива, причем не по одному разу. Только на авиабилеты ей пришлось раскошелиться на сумму эквивалентную стоимости вполне приличной киевской однокомнатной квартиры. Еще Демченко всегда любила поражать окружающих элегантными нарядами. Во сколько обошелся ее шопинг одному богу известно. Вот куда ушли 20 млрд гривен.

Депутатские запросы не смутили руководителя киевского ГУ ГФС также, как неудачная попытка люстрации. Пользуясь близостью к нардепу, имеющему прямой выход на масс-медиа, Демченко разразилась в прессе серией заказных публикаций о развязанной против нее врагами обличительной PR-компании. Сдаваться без боя платиновая блондинка из ГФС не привыкла.

В СМИ попала информация о том, как за $10 млн. пытаются замять дело Демченко

Глава налоговой инспекции Киева Людмила Демченко является фигурантом уголовного производства.

Как сообщают осведомленные источники, на данный момент заинтересованные лица пытаются всячески повлиять на ход расследования.

На данный момент установлено, что действиями Демченко государству был причинен ущерб в размере 2 млрд. гривен.

Демченко вменяется в вину лоббирование собственных интересов при решении кадровых вопросов. Как уточняет источник, именно Демченко инициировала незаконное увольнение сотен человек. Впоследствии вместо уволенных на работу принимались люди, подконтрольные Демченко.

По данному делу открыто уголовное производство по ст. 364 КК Украины "Превышение служебных полномочий".

30 ноября 2017 года в рамках расследования были проведены обыски.

Однако, как сообщают источники, Глава комитета ВР Южанина, которая является близкой подругой Демченко, всячески пытается повлиять на ход расследования. По информации источников, Южанина предлагала следственным органам закрыть дело против Демченко за $10 млн.

Примечательно, что Демченко неоднократно позиционировала себя как "человек Порошенко".

Людмила Демченко с 2015 года и по сегодняшней день возглавляет Главное управление Государственной фискальной службы в городе Киеве.

За 2016-й год Демченко задекларировала 150 тыс. грн дохода и около 18 тыс. грн, 4,4 тыс. долларов и 622 евро на банковских счетах. Вместе с доходами семьи сумма дохода составила 3 миллиона 106 тысяч гривен.

Глава столичного управления ГФС подделала себе справку об участии в АТО

Глава Главного управления Государственной фискальной службы в Киеве Людмила Демченко фигурирует сразу в нескольких уголовных делах.

В частности, в декабре 2014 года следствием было установлено, что чиновница и ее подельники оказывали услуги по отмыванию денег, полученных противозаконным путем.

По итогам обысков, проведенных в рамках данного производства, правоохранители обнаружили в пакетах 4 миллиона 891 тысячу 999 грн.

Согласно подсчетам, из-за злоупотреблений служебным положением со стороны чиновницы и ее подельников размер ущерба для государства составил более чем 11 миллионов грн.

Кроме того, Людмила Демченко - фигурант дела, открытого в июле 2015 года.

Как было тогда установлено, чтобы избежать люстрации, чиновники Госфискальной службы воспользовались фальшивыми справками участников АТО.

Так, в соответствии с фальшивой справкой, Людмила Демченко, которая в реальности пребывала в санатории, расположенном в Конча-Заспе, якобы была в зоне проведения АТО и выполняла там обязанности медсестры.

Помимо всего прочего, известно, что в свое время чиновница занимала должность помощника народного депутата от "Блока Петра Порошенко" Нины Южаниной, возглавлявшей ранее компанию "Экспресс-информ" (владельца лицензии на вещание "5 канала", принадлежащего Президенту Украины Петру Порошенко).

На пост начальника столичного управления ГФС Людмила Демченко была назначена Романом Насировым, которого, как известно, на сегодняшний день отстранили от исполнения обязанностей председателя Госфискальной службы.

Глава Київської податкової Людмила Демченко займалася конвертацію та службовими злочинами: матеріали справ

Начальник головного управління ДФС у Києві Людмила Демченко згадується у низці кримінальних проваджень. Про це «Нашим грошам» стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень.

Перша згадка Демченко судовому реєстрі була ще у грудні 2014 року – в ухвалі Печерського районного суду Києва. Головне слідче правління Генпрокуратури проводило досудове розслідування у провадженні 42014000000001623, внесеному до ЄРДР 24.11.2014 за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 3 ст. 212 КК України – «Зловживання владою або службовим становищем» та «Ухиляння від сплати податків». Клопотання до суду з боку правоохоронців подавав слідчий в особливо важливих справах ГПУ Євгеній Котець (детальніше про Котця читайте матеріал Центру протидії корупції).

Слідство у рамках цього провадження встановило, що Людмила Демченко та ряд інших осіб з іншими невстановленими слідствами особами «надають послуги з прикриття фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення безготівкових грошових коштів у готівку та укриття їх від податкового обліку та здійснення інших сумнівних фінансово-господарських операцій, пов’язаних із легалізацією (відмиванням) грошових коштів, здобутих злочинним шляхом».

В ухвалі було вказано на обшуку, в ході якого на «підлозі біля запасних дверей входу в відділення №4 ПАТ КБ «Стандарт» в двох поліетиленових пакетах синього кольору з написом «BMV» виявлено грошові кошти в загальній сумі 4 891 999 гривень».

У даному провадженні розслідуються факти зловживання службовим становищем службовими особами ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у Києві, які ніяк не реагують, достовірно знаючи про протиправну діяльність ряду підприємств, а саме: ТОВ «Брокбудкепітал», ТОВ «Екодит», ТОВ «ПРО Сервсіс», ТОВ «Еколайн-СТ», ПП «Діслав», ТОВ «ОБ»Чай-Агропродукт», ТОВ «ТРЕЙДБОР», ПП «НП»Хімич», ПП «Хімінвест», ТОВ «Д І С Л А В», ТОВ «Продмаркет ЛТД», ТОВ «Д І Т Р Е Й Д», ТОВ «П Р О Д М А Р К Е Т», ТОВ «Фінпромгруп»Діоніка» та ряду підприємств з ознаками фіктивності: ПП «НВФ»Тайлуг», ТОВ «Біотех-НОВО», ТОВ «Марікана», ТОВ «Євровекторіум», ТОВ «Новел Груп», ТОВ «Трейдфін-Грант», ТОВ «Праймконсалтинг», ТОВ «Базис-Профіт», ТОВ «Кшиштоф-Продукт», ТОВ «Авантаж-Стек», ТОВ «Аграрноіндустріальний-Союз», ТОВ «Мастер-Вектор», ТОВ «Зевс-2002», ТОВ «Оплот-Експрес», ТОВ «Геокс-Груп», ПП «Зеніт-Л», ТОВ «Локальні Логістичні Мережі», ТОВ «Хімторгбрук», ТОВ «Дар-Агромаш», ТОВ «Захід-Імпекс».

Приватні фірми, йдеться в судових документах, умисно подавали до податкової служби неправдиві відомості щодо ПДВ, а фіскали «шляхом пособництва» цьому сприяли. Це спричинило збитки державним інтересам на суму понад 11 млн грн та ненадходження до бюджету 3,5 млн грн. Останній рух по цій справі був у червні 2015 року.

Ще одне провадження №42015050290000058 від липня 2015 року веде прокуратура Краматорська. Те, що в ньому фігурує Демченко, підтверджує ухвала Краматорського міського суду, якою прокурор прокуратури Краматорська Станіслав Опря отримав доступ до інформації про вхідні та вихідні дзвінки сім-карти мобільного оператора Демченко.

У рамках цього другого провадження встановлено ряд службових осіб ГУ ДФС Києві, які використовували підроблені довідки учасників АТО для уникнення люстрації, у тому числі замначальника управління власної безпеки ГУ ДФС у Києві, начальник ГУДФС у Києві, перший замначальника ГУ ДФС у Києві, начальник Київської міської митниці ДФС України, начальник 2 оперативного управління ГУВБ ДФС, перший замначальника Головного слідчого управління фінрозслідувань. Щодо Демченко встановлено, що вона нібито перебувала в зоні АТО медсестрою, але фактично знаходилася в санаторії, який знаходиться в Конча-Заспі.

Провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України – «Службове підроблення», де покарання – від штрафу до обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Останній рух по підроблених довідках був, згідно з інформацією з судового реєстру, в листопаді 2015 року. Прокурор Станіслав Опря за цей час встиг перевестися в Київську міську прокуратуру №6 і в листопаді 2017 звільнитися, про що свідчить його декларація.

Як уже повідомляли «Наші гроші», низка посадовців ДФС проходили по справі про розкрадання понад 3 млрд грн в системі податкової в 2012-2013 роках злочинною організацією Януковича, Азарова, Клименка під час незаконного відшкодування ПДВ.

Демченко в матеріалах справи не зафіксована взагалі, хоча в той час працювала заступницею начальника ДПІ у Печерському районі Києва, а у грудні 2012 року стала виконувати обов’язки начальника ДПІ у Печерському районі Києва. А в червні знову повернулася на посаду замначальника ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів Києва.

Чиновниця уникла люстрації, прикрившись постановою Окружного адмінсуду Києва, перебуваючи на посаді помічника нардепа від БПП Ніни Южаніної – екс-керівника компанії «Експрес-інформ», яка володіє ліцензією на мовлення «5 каналу» Петра Поршенка.

На посаду головної ДФСниці Києва Демченко призначив очільник ДФС Роман Насіров – колишній голова комітету з питань податкової та митної політики, який тепер очолює Ніна Южаніна.

За інформацією нардепа Сергія Лещенка, Людмила Демченко входить до оточення Петра Порошенка і є настільки впливовою, що на наступний день після викривальних заяв міністра фінансів Олександра Данилюка про те, що ринок фіктивного ПДВ в Києві становить 1 млрд грн на місяць, щодо міністра почалася серія атак з боку правоохоронних органів.

Последнее от

Проишествия

Редакция