Are You New User

Україна відмовила США в екстрадиції американця, який воював на Донбасі у складі “Правого сектора” 04.03.2021Апеляційний суд Києва скасував рішення про екстрадицію в США Крейга Ленга, колишнього добровольця “Правого сектору”, який воював на Донбасі на боці українських військових проти російсько-окупаційних сил.

Об этом сообщает МАРКЕТИНГ МИКС


Про це пише .


Адвокат американця Дмитро Моргун повідомив, що 2 березня було опубліковано рішення апеляційної інстанції, яка скасувала рішення про екстрадицію Ленга до США за екстрадиційним запитом.


Американське видання пише, що Ленг ветеран армії і уродженець північної Кароліни був звинувачений у США у подвійному вбивстві.


Історія Ленга привернула увагу преси та громадськості через участь іноземця у військових діях на Донбасі.


Зокрема, лунали думки про те, що не варто американцю воювати в іноземних збройних формуваннях та ще й націоналістичних і приймати участь у гарячих конфліктах.


Водночас, у NYT відзначають, що в Україні націоналістичні групи, такі як “Правий сектор”, воюють на стороні влади проти сепаратистів, яких підтримує Росія, тож будь-яке припущення, що ці організації “екстремістські” може зіграти на руку пропагандистам Кремля.


Відзначається, що прихильники РФ намагаються заклеймити війну в Україні як боротьбу російськомовних з “неофашистською” владою Києва.


Водночас, на ультраправі партії в Україні “припадає крихітна доля голосів виборців”, пише видання.


Таким чином, апеляційний суд Києва погодився із доводами адвоката Ленга про те, що американець, не дивлячись на звинувачення у вбивстві, зіткнувся з судовим переслідуванням у Штатах через його військову службу в Україні.


Суд в Україні вирішив, що Ленг має право прохати про притулок в Україні.


За словами адвоката, попри рішення суду Ленга все одно можуть депортувати у США, якщо його клопотання про притулок відхилять.


Сам Ленг запевняє, що не має жодних “ультраправих” поглядів і не є “нацистом”. Він сказав, що вилетів з рядів армії США, тому що був відсутнім без дозволу.


Ленг потрапив в Україну у 2015 році. Він розповів, що коли прибув на схід України “хтось вручив йому гвинтівку прямо на вокзалі”, а на ранок його відправили на фронт.


У матеріалах справи йдеться про те, що Ленг у 2016 році писав своєму другу військовому, якому давав настанови, що його можуть “попросити вбити певних людей, які потрапили в погану славу певних груп”.


Згодом у 2018 році, коли він повернувся у США, за версією прокуратури, він разом із своїм колегою вбив пару, щоб забрати їхні гроші для подорожі на південь Америки, щоб приєднатися до воєнізованого угрупування, яке боролося проти правлячого у Венесуелі режиму ультралівого президента-узурпатора Ніколаса Мадуро.


Його спільника арештували, а Ленг повернувся в Україну. Ні він, ні його спільник провини не визнають. Американець має в Україні дівчину та дитину.


Відзначається, що судовий процес в Україні висвітлив ще одну проблему. Зокрема, американці, які так чи інакше беруть участь у військових конфліктах на стороні союзників США можуть стати мішенню для переслідування у рідній країні.


Нагадаємо, У Росії затримали чотирьох громадян Білорусі, яких влада РФ переслідує за участь у мітингах. Мінськ домагається екстрадиції затриманих.


загрузка...


Джерело статті: “https://informator.press/ukraina-vidmovyla-ssha-v-ekstradytsii-amerykantsia-iakyy-voiuvav-na-donbasi-u-skladi-pravoho-sektora/”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Проишествия

Редакция