Are You New User

На Берлінале провели флешмоб із вимогою звільнити Сенцова 11.02.2019

Сенцова 25 серпня 2015 року засудили у РФ до 20 років позбавлення волі

На кінофестивалі Берлінале автори фільму "Містер Джонс" закликали Росію звільнити ув’язненого українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомляє агентство "Укрінформ".

"Містер Джонс" – фільм спільного виробництва польських, британських та українських кінематографістів. Він розповідає про валійського журналіста, який став свідком злочинів радянської влади в Україні у 1930-х роках.

"Переглядаючи сьогодні цей фільм, я думала про нашого колегу Олега Сенцова, українського режисера, і про його співвітчизників, політичних в’язнів, яких утримують у Росії. Ми думали про них, коли створювали фільм. Ми про них не забудемо", – заявила після завершення показу режисер Аґнєшка Голланд.

Знімальна група фільму влаштувала флешмоб на червоній доріжці фестивалю. Вони тримали плакати з написами FreeSentsov і Freedom of speech is not a crime, а також портрети українця. До флешмобу приєдналися українські активісти.

Берлінський міжнародний кінофестиваль (Internationale Filmfestspiele Berlin) – один із найбільших кінофестивалів Європи. Його проводять щорічно з 1951 року. Берлінале 2019 відкрився 7 лютого.

Сенцова засудили у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні в Криму терористичної спільноти та керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах і підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.

14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв’язнів. Себе до цього списку він не заніс.

5 жовтня Сенцов повідомив, що у зв’язку з критичним станом здоров’я і патологічними змінами у внутрішніх органах його планували годувати примусово, тому він змушений припинити голодування.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/culture/na-berlinale-proveli-fleshmob-z-vimogoju-zvilniti-sentsova-730041.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция