Are You New User

В "Укренерго" розповіли, хто гальмує запуск нового ринку електроенергії 15.06.2019

Платформа нового ринку електроенергії не працює у тих учасників ринку, які проти запуску ринку.

Про це заявив керівник НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук, в ході круглого столу "Ризики і переваги впровадження нового ринку електроенергії".

"Залучення компанії ДТЕК демонструє ринку, що платформа працює. У них все реєструється, графіки заводяться, точки обліку між двома обленерго ДТЕК реєструються без проблем. У інших учасників ринку не виходить. І це залежить виключно від того, які учасники ринку хочуть, щоб ринок був введений, а які не хочуть "- повідомив Ковальчук.

Разом з тим керівник НЕКу підтвердив, що платформа ще знаходиться на стадії впровадження та тестування: "Це не проблема в тому, як вважає платформа. У неї до сих пір йде тестування і закінчиться воно 24 червня", — заявив Всеволод Ковальчук.

Новини
ДТЭК прокомментировал ситуацию с углем на Луганской ТЭС

Представник ДПЕК, Дмитро Маляр заявив, що компанія готова до запуску ринку — ДТЕК приблизно 3 місяці тому активно приєднався до тестування платформи: "Компанія з високою і навіть 100% вірогідністю буде готова до запуску з 1 липня. Також я розумію, що" Укренерго " буде готове до запуску, буде готовий оператор ринку", — розповів Маляр.

З 1 липня в рамках другого етапу енергореформи запрацює оптовий ринок електроенергії, що включає ринок двосторонніх договорів, ринок на добу вперед і внутрісуточних ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг.

Реформа ринку електроенергії проводиться в рамках імплементації Україною Третього енергопакету ЄС. Метою реформи є створення конкурентного оптового і роздрібного ринків електроенергії за європейською моделлю. Від своєчасного введення другого етапу реформи залежить отримання Україною макрофінансової допомоги від ЄС (500 млн євро) і кредиту Світового банку (500 млн євро).

Не набридаємо! Тільки найважливіше — підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі новини по темі "Реформа ринку електроенергії" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/v-ukrenergo-rozpovili-hto-galmue-zapusk-novogo-rinku-elektroenergii.htm”

Последнее от

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция