Are You New User

Неполітики у політиці: що про це думають відомі українці? 15.06.2019

Фото з фб-сторінки Андрія Куркова

Серед тих, хто хоче стати депутатом Верховної ради, є не лише політики, а й співаки, спортсмени. "Не лізьте в парламент", — кажуть їм ті, хто не вірить, що люди без політичного досвіду чи хоча б профільної освіти можуть якісно працювати в Раді. "Якщо людина розумна і чесна, то в парламенті працюватиме якісно і на благо країни", — апелюють інші. Суперечки не вщухають.

Тим часом ми запитали у відомих українців, чи можуть, на їхню думку, люди без належного досвіду та відповідної освіти стати фаховими нардепами.

Андрій Курков, письменник:

— Якщо людина раніше займалася лише, приміром, музикою і йде до парламенту суто з досвідом музиканта, то позитивного результату від такого рішення не буде. Та якщо ж висуванець займався музикою, але паралельно дбав про ситуацію у країні, вивчав політичні процеси, аналізував події, то такій людині все може вдатися. Особливо, якщо вона має хорошу репутацію та довіру серед громадян України.

Серед політиків не вистачає людей, які викликають довіру в суспільстві. І люди це розуміють. За останні роки чи не вся політична еліта була скомпрометована або через свої нечесні дії, або ж через те, що їм приписували. У політикумі нема чистих та чесних людей! Натомість серед шоуменів такі є.

Остап Ступка, актор театру та кіно:

— Відсутність політичної освіти, досвіду може стати плюсом. Інші професійні навички можуть допомогти таким нардепам приймати нестандартні рішення, які позитивно впливатимуть на країну.

Серед політиків не вистачає людей, які викликають довіру в суспільстві.

Зрештою, кожен вибирає свій шлях сам. Критикувати когось за бажання бути у політиці не можна. Якщо в артистів є ідеї, які вони хочуть втілити на благо нашої країни, то чому ні? Хай роблять! Втім, чи буде позитивний результат від такого рішення, побачимо лише згодом.

Ніна Матвієнко, народна артистка України:

— Не розумію, чому в суспільстві роблять якісь обмеження для людей з шоу-бізнесу. Якщо ти бізнесмен і маєш великі гроші, то можеш йти в політику, а якщо співак, то ні? Безглуздя!

Мирослав Маринович, колишній дисидент, правозахисник і публіцист:

— А я маю дещо іншу думку. Прийнято вважати, що до класичного парламенту повинні йти юристи чи економісти. Але наш час ламає всі традиції. Важливо одне — чи ті люди, непрофесійні політики, які йдуть до Ради, захочуть стати професіоналами, чи захочуть вони вчитися, а чи прагнуть маніпулювати владними можливостями у власних інтересах.

Якщо ти бізнесмен і маєш великі гроші, то можеш йти в політику, а якщо співак, то ні?

Візьмімо, для прикладу, дисидентів, які прийшли у перший вільний, демократичний парламент. Тут не беру до уваги В’ячеслава Чорновола, який якраз готував себе до політичної діяльності (йдеться, зокрема, про Левка Лук’яненка, Михайла і Богдана Горинів, Iрину Калинець, Богдана Ребрика. — Авт.). Вони не мали політичного досвіду. Але були людьми чесними, місійними, відданими Україні. І зробили багато важливих для країни речей.

Читайте також про несподіванки та закономірності у списках політичних партій.

читайте також: Схеми Коломойського та Боголюбова. Чому позов "ПриватБанку" з’явився лише тепер і який розвиток подій можливий?

Джерело статті: “https://expres.online/politics/nepolitiki-u-polititsi-shcho-pro-tse-dumayut-vidomi-ukraintsi”

Последнее от

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция