Are You New User

Вчені реконструювали голос давньоєгипетського жерця за його мумією 24.01.2020


Вченим з Великої Британії вдалося відтворити голос жерця, який жив у Стародавньому Єгипті за часів правління Рамзеса XI. Зробили вони це завдяки тому, що отримали тривимірну модель голосового тракту чоловіка, а потім створили його штучну копію, повідомляє Naked science.

Жрець Несамун помер близько 1100 року до нашої ери. Його мумія була знайдена в храмовому комплексі Карнак і з першої половини ХІХ століття вона зберігається в музеї британського Лідса.

Тіло жерця збереглося не ідеально: піднебіння та язик давно зотліли, хоча інші м’які тканини голосового тракту залишилися в цілості. Це дозволило застосувати комп’ютерну томографію для створення тривимірної моделі голосового тракту і доповнення відсутніх "деталей" на основі більш широких концепцій людської анатомії.

Вчені записали звуковий файл, який демонструє вимову звуку "не" голосом Несамуна. Незважаючи на те, що запис короткий, дослідники вважають, що їхнім основним завданням була демонстрація самого принципу реконструкції

Підписуйтесь на наш "Telegram"-овий канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Єврейського університету Єрусалиму відтворили пиво, яке пили в Стародавньому Єгипті. Залишки стародавнього напою були знайдені на глиняному посуді, вік якого оцінюється в п’ять тисяч років.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vcheni-rekonstruyuvali-golos-davnoyegipetskogo-zhercya-za-yogo-mumiyeyu-336564_.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция