Are You New User

ЄС схвалив продовження антиросійських санкцій через анексію Криму 12.06.2019

ЄС схвалив продовження антиросійських санкцій через анексію Криму — фото

REUTERS / Hannibal Hanschke

Тепер рішення має бути затверджене Радою ЄС

REUTERS / Hannibal Hanschke


Посли Європейського Союзу прийняли рішення продовжити ще на один рік санкції, введені за незаконну анексію Росією Криму, повідомили агентству Інтерфакс-Україна в Раді ЄС.

Відповідне рішення було прийнято в середу в Брюсселі в рамках засідання Комітету постійних представників (COREPER).

Це рішення ще має бути затверджене на наступному тижні Радою ЄС.

Обмежувальні заходи були введені в червні 2014 року і продовжуються кожен рік. Останнього разу таке рішення було прийняте 23 червня 2018 року.

Всього ЄС застосував чотири види санкцій. Крім «кримських», діють індивідуальні санкції за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності України.

Також існує так званий «український список», в якому знаходяться колишні високопоставлені українські чиновники часів екс-президента України Віктора Януковича, санкції проти яких були застосовані за зловживання державними фондами.

Ці санкції також переглядаються щорічно. Останнього разу рішення стосовно «українського списку» було прийнято 4 березня 2019 року, — санкції були продовжені до 6 березня 2020 року.

Четвертий пакет — це економічні санкції проти Росії, введені в липні і посилені в вересні 2014 року, які згодом були пов’язані з виконанням Мінських домовленостей. Рішення щодо цих санкцій приймається кожні півроку.

Читайте також:

Зеленський закликав до посилення санкцій проти РФ заради миру в Україні

У грудні 2018 року лідери ЄС схвалили рішення продовжити термін дії санкцій, які стікали 31 січня нинішнього року, ще на півроку.

Очікується, що санкції будуть продовжені на черговому саміті ЄС, який пройде 20 червня в Брюсселі.

Автономна Республіка Крим була незаконно відторгнута від України навесні 2014 року в результаті спланованої Москвою спецоперації із загальної дестабілізації країни після Революції Гідності.

Верховна Рада офіційною датою початку окупації Криму військами РФ встановила 20 лютого 2014 року.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/yes-shvaliv-prodovzhennya-antirosiyskih-sankciy-cherez-aneksiyu-krimu-50026646.html”

Последнее от

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция