Are You New User

Росія підірвала світовий ринок паладію 20.03.2019

Світовий ринок паладію — металу платинової групи, яка зустрічається в земній корі в 30 разів рідше, ніж золото, і використовується у виробництві автомобільних каталізаторів, — переживає рекордне за 10 років зліт цін. З серпня минулого року вартість ф’ючерсів на паладій на біржі на Лондонській біржі металів (LME) підскочила на 98%, а за три роки зросла майже в 4 рази.

На торгах у вівторок котирування піднялися до нового рекорду в 1604 долара за тройську унцію на очікуваннях дефіциту поставок і неугасающем попиті з боку автопрому.

Хоча ринок і турбується про падіння продажів автомобілів (наприклад, в Китаї), побоювання дефіциту виявляються сильніше, констатує голова Kedia Commodities Аджей Кедиа.

Новий виток ралі спровокували новини з Росії, де влада роздумує про те, щоб ввести обмеження на експорт руд дорогоцінних металів, додає він.

Мінпромторг РФ планує ввести заборону на експорт низки руд, концентратів, відходів і брухту дорогоцінних металів, а також відходів і брухту, що використовуються для вилучення дорогоцінних металів, з 1 травня по 31 жовтня 2019 року. Такі обмеження планується встановити в рамках Євразійського економічного союзу для забезпечення державного оборонного замовлення, розповів ТАСС джерело, знайоме з підготовленим постановою уряду.

І хоча РФ не планує зупиняти експорт готового паладію, ринок переживає дефіцит, і реагує на будь-які новини вкрай нервово, каже директор Metals Focus Філіп Ньюман.

В минулому році попит на паладій перевищив виробництво на 1,2 млн тройських унцій; в 2019 році дефіцит збільшиться до 1,4 млн — запаси металу на складах безперервно знижуються, що гарантує подальше зростання цін, пишуть аналітики Bank of America. За їх прогнозом, протягом року ціна тройської унції може перевищити 2000 доларів, а в середньому за рік складе 1800 доларів.Джерело статті: “http://povin.com.ua/178049-20-03.html”

Последнее от

Другие материалы в этой категории:

Проишествия

Редакция