Are You New User

Від мандрьох до Навального. Як Шаріте, в минулому чумний лазарет, згодом став однією з найкращих клінік Європи 18.10.2020

Від мандрьох до Навального. Як Шаріте, в минулому чумний лазарет, згодом став однією з найкращих клінік Європи

310 років тому за міськими стінами Берліна відкрився чумний лазарет, який згодом зажив слави однієї з найкращих клінік Європи — Charité. Десять її лікарів стали лауреатами Нобелівської премії.

Об этом сообщает Преступная Россия

12 листопада 1709 року новоявлений «король у Пруссії» Фрідріх І повернувся у свою берлінську резиденцію після успішної зустрічі з царем Московії Петром І у Маріенвердері. Лише дев’ять років тому він заплатив імператорові Священної Римської імперії Леопольду 6 млн талерів за королівський титул, хоча і з обов’язковим прийменником «в», що наголошувало васальну залежність Берліна від Відня. Але навіть усічений монарший статус дозволяв Фрідріху захистити свою країну від Північної війни, що саме вирувала в регіоні.

Однак дипломатія прусського короля виявилася безсилою перед чумою, яку не могли зупинити ні кордони, ні позиції військ. Тільки за пів року 1708-го в сусідньому польському Гданську епідемія викосила майже половину населення. Кеніґсберґ, найбільше місто у володіннях Фрідріха, куди затесалася хвороба, довелося оточити двома кордонами військ.

Читайте також:

Одеський імунітет. Як понад 130 років тому вчений Ілля Мечников одним з перших почав прищеплювати людей

А того листопадового вечора у покої, короля увірвалася жінка в білому розлогому одязі та, простягаючи до нього закривавлені руки, почала бурмотіти: «Дивись на нього, цар вавилонський… Дивись, бо покарання за його гріхи близьке… Чума поглине його».

Примарою була дружина короля Софія Луїза, яка страждала від нападів божевілля.

Передплатіть, щоб прочитати повністю

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Передплатити Я вже передплатник
Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент
Сыч

Віталій Сич, Головний редактор

Друзі, ми вводимо платний доступ до частини контенту НВ.

Ми гарантуємо, що на НВ ви не побачите просування інтересів політиків, бізнесменів і партій. Ви також ніколи не побачите тут прихованої комерційної реклами, яку називають джинсою.

Дякуємо всім, хто читає і підтримує нас.

Всі матеріали випуск №38 журналу, від 15 жовтня 2020

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/sharite-berlin-vid-chumnogo-lazaretu-do-nobelivskih-laureativ-i-navalnogo-istoriya-kliniki-50117908.html”

Последнее от

Проишествия

Редакция